Başarı Senin Ürünündür: Tasarla-Uygula-Tadını Çıkar

Dr. Nurettin AYDIN Eserleri

Hayat bize başlangıç koşullarını verir, nasıl ilerleyeceğini, nasıl biteceğini kararlarımız belirler.

Başarı, herhangi bir alandaki başarı tesadüfen gelmez. Arkasında emek ve çaba kadar doğru yol ve doğru yöntem vardır.

Peki başarının doğru yolu ve yöntemi nedir? Bizi hedefimize güvenli şekilde götürecek yol ve yöntem hangisidir?

Burada önerilen yöntem, binlerce yıldır uygulanan ve başarısı milyonlarca defa kanıtlanan bir yöntemdir.

Yönteminiz doğruysa, onu neye uygularsanız başarılı sonuç verir. Biri onu yapay zekaya, biri uzay teknolojisine, biri buğday veya meyve yetiştirmeye, bir başkası araba üretimine uygular.

Biz burada bu yöntemin adımlarını en basit, en sade, anlaşılması en kolay ve tarih boyunca en çok test edilmiş ilkel bir çiftçilik üzerinden açıklıyoruz. Çiftçinin yöntemini metafor olarak kullandık. Siz aynı yöntemi, bir kere anladıktan sonra, her neye uygularsanız, başarılı sonuç verdiğini göreceksiniz.

Yöntem başarılı ise, ne isterseniz onu yapın, hedefiniz ne ise ona yönelin. Sonuç alırsınız. Tıpkı aracınızın sağlam, bakımlı ve deponuzun dolu olması gibi, ister İzmir yönüne gidin, ister Kayseri yönüne, araç sizi hedefinize götürecektir.


YAZAR HAKKINDA

dr.nua 8 diplomalı, Multidisipliner bir sosyal bilimcidir. Ona göre toplumsal gerçeği kavrayabilmek için tek açıdan bakmak yetmez, ona birçok farklı açıdan bakmak gerekiyor. Bu açıdan öğrenmeye sürekli aç bir araştırmacıdır.

O aynı zamanda mucit bir mühendistir. Patentli veya patentsiz birçok buluşa imza atmıştır. Çünkü o bir yerde sorun gördü mü, o soruna çözüm üretir.

O toplumsal faydaya hizmet eden bir hizmet gönüllüsüdür. Bu konuda sadece proje üretmekle yetinmiyor, projelerini bizzat uyguluyor ve şimdiye kadar yüzlerce yoksul ailenin iş sahibi olmasını sağlayarak hayatlarını değiştirdi.

Yazar hakkında detaylı bilgi için www.nurettinaydin.com ve www.drnua.com sayfalarına göz gezdiriniz.

Copyright © 2015-2021 All Rights Reserved.