Hapishane Enstitüsü: Bir ByLock Koğuşu

Dr. Nurettin AYDIN Eserleri

“…Ortaya konuşulsa da herkes kendi algısıyla, kendi payını alır ortaya konuşulandan. Herkes kendisi için söyleneni duyar. Senin için konuşulmasaydı duymazdın, senin görmen için sahnelenmeseydi görmezdin, tanık olmazdın. Milyarlarca insan var dünyada, sen kaç tanesinin konuştuklarını duyabiliyorsun? Kaç tanesinin yaşantısından bir kesit görebiliyorsun? Senin göreceğin yerde, duyacağın mesafede olanlar sana özeldir. Senin gibi gören başkaları da varsa onlara da özeldir. Her birinizin alacağı pay farklıdır. Sen kendi payını alacaksın o tanık olduğundan…”
Bir başka bakış gerek her günkü gerçekliğe… O gerçekliğin maskesini soyacak, sahte bir gerçeklik olduğunu sergileyecek kışkırtıcı bir itki…

Her kilide uyan bir anahtar olmadığı gibi her şeyi anlama kavuşturan bir tek bir gerçek yoktur… Her kes kendi yolunu bulur, diğerlerinin yolunda yürümekten yorulduktan sonra ancak. Bir tek şeye ihtiyacı vardır kendi yolunu arayanın, “yürüdüğü yolu sorgulamak”. Yürüyen yaklaşır, arayan herkes bulmasa da bulanlar sadece arayanlardır.

Multi-disipliner bir sosyal bilimci olan yazar, toplumsal katmanlarda tartışılan konulara bu kitap aracılığıyla farklı bir perspektif sunmayı hedeflemektedir.


YAZAR HAKKINDA

dr.nua markası, Dr. Nurettin Aydın’ın idealist çabalarına kaynak oluşturmak için başlattığı bir girişimdir. Bu proje kapsamında kitaplardan ve seminerlerden elde edilecek gelir, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin kendi iç dinamikleri ile kalkınması için harcanacaktır. Dr. Nurettin Aydın Hakkari’nin bir dağ köyünde doğdu, çocuk yaşta babasını kaybettikten sonra, yatılı okullarda okuyarak eğitim hayatına başladı ve halen dokuzuncu üniversite diploması için aktif öğrencidir.

1996 yılından buyana devlet memurluğundan arta kalan zamanlarında bölgesel kalkınma amacıyla hayvancılıktan arıcılığa, ceviz bahçesi kurmaktan küçük işletme projelerine 30’u aşkın proje hazırladı, uyguladı ve bunlar sayesinde 300’ü aşkın aileyi iş sahibi yaptı. Bu amaçla kalkınma kooperatifleri, dernekler, şirketler kurdu ve yönetti. Eş zamanlı olarak yenilenebilir enerji alanında ve bilişim alanında birkaç patent belgesinin sahibi olacak kadar bilimsel araştırmalarını da sürdürdü.

Copyright © 2015-2021 All Rights Reserved.