Miyo: (Kefaret)

Dr. Nurettin AYDIN Eserleri

Günlük hayatta her birimiz kendi gerçekliğimizle sarmalanmış bir koza içinde yaşarız. Her birimizin kişiliğini oluşturan o kozanın nelerden ve nasıl oluştuğunu pek de merak etmeyiz. Neden başka bir kişilikte değil de bu kişilik? Neden başka bir hayat değil de bu hayat? Başka bir coğrafya değil de bu coğrafya? Neden başka bir zaman değil de bu zaman? Başka bir aile değil de bu aile? Çoğunlukla kader deyip geçeriz bu soruların cevaplarına. Kendi mevcut kozamıza o kadar o kadar alışmışız ki, onu o denli ezber haline getirmişiz ki, bazen hayatımızdan şikayet etsek de, başka hayatlar dilesek de, aslında kozamızın dışında başka bir hayata hiç de hazır değilizdir. Hazır olmadığımız gibi anlayışlı ve tahammüllü de değiliz. Biz kendi kozamızı kendi doğrumuz yapmakla kalmamış, neredeyse kendimiz için evrensel tek seçenek, dünyayı anlayacak tek anlayış biçimi haline getirmişizdir. Fakat bir gün, hiç hazır olmadığımız bir gün, beklenmedik bir biçimde ezberimizi bozacak, kozamızı yırtacak bir olay olur, kendi ezberimizin dışındaki hayat seçenekleriyle karşılaşmak zorunda kalırız. Düşünsenize, gece yatağa şimdi kişiliğiniz ve hayatınız ile yatağa girip, sabah bambaşka bir coğrafyada, bambaşka bir bedende, bambaşka bir kişilikte ve hayal edemeyeceğiniz kadar zor bir hayatta uyanırsanız ne yaparsınız?

Yastığa başınızı koyduğunuzda sabah hangi hayata uyanacağınızı biliyor musunuz?

Bu kitaptaki kurgu üzerinden kendi içinizde bir yolculuğa, zihninizdeki sorular arasında bir seyahate çıkmaya hazır olun. Herkes kendi zihinsel kozasında, kendi sorularının esiridir. Cevaplar bulunduğunda, ancak tüm sorular cevaplandığında…


YAZAR HAKKINDA

dr.nua markası, Dr. Nurettin Aydın’ın idealist çabalarına kaynak oluşturmak için başlattığı bir girişimdir. Bu proje kapsamında kitaplardan ve seminerlerden elde edilecek gelir, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin kendi iç dinamikleri ile kalkınması için harcanacaktır. Dr. Nurettin Aydın Hakkari’nin bir dağ köyünde doğdu, çocuk yaşta babasını kaybettikten sonra, yatılı okullarda okuyarak eğitim hayatına başladı ve halen dokuzuncu üniversite diploması için aktif öğrencidir.

1996 yılından buyana devlet memurluğundan arta kalan zamanlarında bölgesel kalkınma amacıyla hayvancılıktan arıcılığa, ceviz bahçesi kurmaktan küçük işletme projelerine 30’u aşkın proje hazırladı, uyguladı ve bunlar sayesinde 300’ü aşkın aileyi iş sahibi yaptı. Bu amaçla kalkınma kooperatifleri, dernekler, şirketler kurdu ve yönetti. Eş zamanlı olarak yenilenebilir enerji alanında ve bilişim alanında birkaç patent belgesinin sahibi olacak kadar bilimsel araştırmalarını da sürdürmektedir.

Copyright © 2015-2021 All Rights Reserved.